Formula Student Czech Republic
Wednesday, 10. August 2016 16:00

Pouze jsme se z posledního závodu v maďarském Győru otočili v našem síle na fakultě strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně, analyzovali jsme potíže, které nás provázeli při vytrvalostním závodě, vše opravili a opět jsme vyrazili na cestu. Tentokrát na domácí závod na mosteckém automotodromu.

Image may contain: sky, bridge and outdoor

Soutěž Formula Student Czech Republic je vždy napínavá. Sjíždí se sem týmy z Evropy i Asie. Navíc je na soutěži vždy skvělá atmosféra. Pro nás je to motivace navíc. Motivace, že jsme nejlepší nejen z tuzemských týmů, ale i v mezinárodní konkurenci.

V roce 2016 proběhla soutěž 2. až 4. srpna. Ve středu jsme mezi prvními bez problému prošli technickou inspekcí a získali všechny potřebné nálepky pro akreditaci monopostu Dragon 6 pro dynamické disciplíny. Statické disciplíny, tedy prezentace probíhali ve čtvrtek. Zde byla naše první možnost proměnit naši touhu po vítězství v body do průběžného hodnocení. Nakonce jsme se ve všech statických disciplínách umístili v TOP 3.

Image may contain: 9 people, people standing

Nyní se vše ubíralo k dynamickým disciplínách. Konečně mohl Dragon 6 předvést svoje běsnění na trati. Jeho první řev slyšelo publikum na akceleraci. Závod probíhal na trati, krerá byla po těžkém nočním dešti téměř celá pod vodou. Zde se nám nepodařilo ukázat takový výkon,jako na soutěži v Maďarsku. Náladu nám však spravila disciplína skid pad, kde jsme skončili na druhém místě. Množství vody na trati se do odpolední disciplíny autocross povedlo trochu zredukovat, ale uprostřed trati nedaleko cíle bylo stále jezero. Jelikož byla většina trati suchá, většina týmů přezula na suché pneumatiky. Tato skutečnost okořenila sledování průjezdu každého auta, protože na vodě spousta řidičů ztratila na vozem kontrolu. Nám nečinily podmínky na trati žádný problém a do vytrvalostního závodu jsme přicházeli s dobrou pozicí na startu.

Image may contain: outdoor

Náš výsledek nyní opět spěl na strašákovi naší sezóny, na Endurance. Poslední den se udělalo hezky a podmínky na trati byly ideální. Závod byl velice napínavý. Po dobře rozjetém závodě a rychlé výměně řidičů celý tým i publikum doslova hnal Dragona 6 do cíle. Konečně jsme to dokázali, Dragon 6 přejel cílovou čáru bez potíží. Na Endurance jsme skončili třetí se skvělým druhým místem za spotřebu.

Až do večerního slavnostního vyhlášení nikdo nevěděl, jestli vyhrajeme, nebo budeme druzí. Nakonec jsme stanuli celkově na druhém místě, jen o 13 z celkových 1000 bodů za anglickým týmem z Univerzity v Bath.

Image may contain: 22 people, people smiling